Visai nejuokingi skaitiniai


 

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CCXV

 


 

SOCIOPOLITINĖ KATALEPSIJA

 

 

 


 

Mano būrimo salonas Dura necéssitas, rudeniui baigiantis, stebuklingai sužydėjo. Klientai būriuojasi ne tik prie kortų stalo, bet ir pastalėse, kampuose ir pakampėse.

– Apsilankiau slaptame Vilniaus moterų rojuje! Kelionė į šią vietą prilygsta rebusui, tačiau... – bandė girtis viena atvykėlė, bet ją griežtai užčiaupė kitas, sakydamas, kad ką tik grįžo iš „besaikės prabangos oazės, kur mados orakulai Dolce & Gabana ne tik išpranašavo baugią ateitį, bet ir pasiūlė tinkamą išeitį“. Deja, jo niekas nesiklausė. Dizainerė Rimantė R. tryško džiaugsmu, per savo naujos kolekcijos pristatymą žadėdama nustebinti žiūrovus „netikėtomis kolaboracijomis“.

– Kolaborantams šiais laikais nesaldu, – įspėjo niūrus pensininkas. – Antai „Vičiūnų“ produkciją boikotuoja vis daugiau vartotojų dėl visavaldžio Matijošaičio tebetęsiamos veiklos Rusijoje.

Šis lašas deguto nepagadino medaus statinės. Užkietėjęs keliautojas Algirdas M. neslėpė atradimo džiaugsmo, mat šiemet vasarą aptiko „neįtikėtiną gentį, kur moterys atvykėlius pasitinka nemokamu seksu!“

– Tai himba gentis Angolos pietuose, – nugesino pagyrūną anksčiau ten apsilankęs aštrių pojūčių mėgėjas.

Visi vyrai nuščiuvo, mintyse jau dėliodami kelionės maršrutą, todėl nekreipė jokio dėmesio į vienos influencerės pasipiktinimą, kad Pamela Anderson viešumoje pasirodė be makiažo! Nuomonės formuotoją bandė paguosti kolegos, siūlydami dalyvauti lrytas.lt paskelbtuose mylimiausio metų influencerio rinkimuose.

– Juk be mūsų sekėjai jokiu kitu būdu nesužinotų, kad po 10 metų santuokos Šernas išsiskyrė su Šerne, o Partikė pametė meilužį ir grįžo pas vyrą! – aiškino visi choru.

– Toji Partikė, matyt, pasidavė vienam įtakingiausių pasaulyje nuomonės formuotųjų Andrew Tate’ui (36 m.) – profesionalus kikboksininkas, kurį dievina milijonai ne tik vyrų, bet ir moterų, socialiniuose tinkluose juos visus (nuo 10 iki 36 metų amžiaus) moko: moterys privalo kaip šunys paklusti savo vyrams; jeigu moteris drįsta kaltinti vyrą neištikimybe, jai reikia užtvoti mačete; tik nuolankios moterys gali būti gaivinamos, atliekant širdies masažą, nes jos tikrai niekam niekada nesiskųs, kad buvo išprievartautos, – išsamiai širdies reikalus pakomentavo seksologas.

– Tate’ui, save vadinančiam toksiško vyriškumo karaliumi, pavydi šio titulo pats Putinas! – įsiterpė pradedantis politologas, kurį tuoj pat užčiaupė seni šio žanro vilkai.

– Pas Putiną atvyksta Elonas Muskas, kuris, Maskvoje padalyvavęs dirbtiniam intelektui skirtoje konferencijoje, instaliuos samodūrui visiškai naujas smegenis. Žinoma, galės vieną, o ir abu pusrutulius įjungti ir išjungti, kada panorėjęs, kaip savo Starlink, – informavo naujosios kartos polittechnologas.

– Nekeista, kad Vladimirovičius kreipėsi pagalbos į aukščiausio lygio specialistą. Mat neseniai kišeninis Patruševas šefą informavo, kad jo išmiklinti FSB generolai ekstrasensai skaito ir kaip riešutus gliaudo Pentagono generolų ne tik sapnus, bet ir mintis, o Putinui visiškai nesiseka susigaudyti Bideno smegenų vingiuose, – paaiškino laurais apsikaišęs politologas.

– Su dirbtinėmis smegenimis Tin-Pu neleis Xi-Dzin laisvai net pirstelėti, juo labiau akis į akį derėtis su Joe! Keletas nedidelių šįkart pasiektų artimesnės jų sueities pergalių nereiškia, kad Vašingtonui pavyks išdurti Pekiną! – šūkavo toks Žemaitaitis, žemai lankstydamasis Kremliaus galybei. Išdėstęs savo poziciją, išdidžiai pasuko būrimo salono durų link, mosuodamas nauju skėčiu. Paklausiau, kam jam tas sargis, juk pranešama, kad visą savaitę kritulių nebus.

– Maskvoje lyja, – konfidencialiai pranešė naujos seno raugo partijos įkūrėjas.

Tačiau politika domėjosi ne visi. Swedbank vyriausiasis ekonomistas Nerijus M. būrelį klientų konsultavo virškinimo klausimais: „Pajuokaujant galima sakyti, kad  pigiau valgyti restorane, negu perkant iš parduotuvės. Nors tai ne visai tiesa, bet kai kam taip ir yra.“

Gilios minties apie kaprizo dietą nesuvirškinę klausytojai išsitraukė sumuštinius.

– Buvo nemažai gerų dalykų ir du blogi, – po klaidų lietaus Atėnuose pralaimėjęs Maksvytis nuslėpė apmaudų faktą, kad rungtynėse nedalyvavo sėkmės garantas – krepšinio fanas Gitanas, neatsakingai užtrukęs kažkokiame nereikšmingame EVT posėdyje...

 

 

Tiesiai iš abiejų smegenų pusrutulių

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

SRTR fondas 2023 m. „Kultūros barų“ projektui „Egzistencinis kultūros vaidmuo“ skyrė 60 000 eurų, projektui „Kultūra: ištakos ir įtakos“ – 35 000 eurų