Visai nejuokingi skaitiniai


 

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CCIICIRCULUS VITIOSUS

 

 

 

 

 

– Ar girdėjote?! – sušuko į mano būrimo saloną Dura necéssitas atbėgęs panikierius paranojikas. – Byvis ir Tešlagalvis Minske susitarė užkariauti Visatą, paskelbė net šios premjeros datą!

– Nirtulingas Byvio, dar vadinamo Putinu, mėgėjiškumas nulemtas tos apgailėtinos aplinkybės, kad mažas, palyginti nereikšmingas tipas atsisėdo į didvalstybės vadovo kėdę ir dabar fantazuoja tam postui tinkamą scenarijų, tapęs savo autohipnozės auka, – iš paties Berlyno atsišaukė toks Peteris Sloterdijkas.

– Tokiomis aplinkybėmis baisu net nusipersti, kad kibirkštis nekiltų, bet mūsų vyriausybė uždegė Bikfordo šniūrą, nutiestą Kaliningradan! – persigandęs blaškėsi Aurelianas Ve. Mažiau bailūs jo kolegos psichiatrai narpliojo ne politines, o profesines problemas, ginčijosi, ar Kremliaus Byvį ištikusi piknolepsija, pasireiškianti trumpalaikiais, tačiau dažnais sąmonės užtemimais, ar konfabuliacija, kai psichinis ligonis pasakoja nebūtus dalykus, net apsimeta Petru Pirmuoju.

– Petras, jei norite žinoti, vos išgirdęs Putino garantijas, kad visi jo kareiviai, teriojantys Ukrainą, pateks į Rojų, nedelsdamas įtikino Dievą Tėvą, kad reikia paduoti pareiškimą dėl narystės NATO, – informavo informuotas dvasininkas.

Čia priėjo svajonių humoristas Juozapas E. ir apreiškė:

– Neuždarėm dangaus, atsidarė pragaras. Rusai, nesvarbu, ar jie balti, ar kitaip nusidažę, yra su ypač švariai išplautomis smegenimis, todėl karingi, bet nepakaltinami. Tokių rusų net rusai nepuola.

– Negi kariaus dviem frontais, juk jie jaučiasi visų visur visada puolami. Štai posovietinis skurdo renesansas plačiai paskleistas, norint apsisaugoti nuo vesternizacijos nuodų. Per didelis vartojimas paverčia vartotojus gėjais, – ironizavo vakarietis berlynietis filosofas Peteris S. – Tyra ruso siela gerai jaučiasi tik varge.

– Nesąmonė! – isteriškai šūktelėjo Svetlana Šleivakojė (Krivonogich), kaip įtariama, paties Byvio meilužė. – Esu Rusijos verslininkė ir turiu babkių daugiau negu visi filosofai drauge sudėjus!

– Norint iš isterijos pereiti prie istorijos, pirmiau tenka įeiti į geografiją. Bet istoriją reikės rašyti šiandien, o geografija nusistovėjo jau vakar. Dėl šios prieštaros įvyks trumpasis jungimas, todėl Rusija trumpam išnyks iš politinio žemėlapio, – pranašavo svajonių humoristas Juozapas E., bet, pamatęs, kad Aurelianas Ve., iš baimės pirstelėjęs, nugriuvo nuo parako bačkos, paguodė:

– Po branduolinio karo žmonės gims labai brandūs – su dviem galvom, atitinkamai turės po dvi skirtingas nuomones, todėl pasaulis savaime taps demokratiškas.

Optimistiška pranašystė nuramino klientus, jie ėmė dalytis karščiausiomis kultūros naujienomis. Pasirodo, Kim Kardashian apgadino pačios Marillyn Monroe suknelę, Karibų piratas laimėjo skyrybų bylą ir savo žmoną dabar paliks visai nuogą, o perregima kažkokios holivudinės Jennifer suknelė tapo kažkokio „žvaigždžių“ vakarėlio vinimi! Karolina Meschino prisipažino net drebėjusi iš laimės, kai gavo nusifotografuoti su grupės Måneskin, koncertavusios Vingio parke, vokalistu Damianu Davidu...

Deja, šią medaus statinę ir vėl pagadino šaukštas deguto. Kažkoks psich(olog)as pareiškė, kad vadinamoji Z karta yra vienišiausia žmonijos istorijoje, nes ji pirmoji, kuri nepažino pasaulio, buvusio prieš atsirandant internetui. Tą išgirdęs politiškai aktyvus pesimistas patikslino: nepamirškime Rusijos! Jos Z karta yra pirmoji, kuri nepažino pasaulio be Putino ir dabar už jį kariauja svetimose žemėse, taigi CIRCULUS VITIOSUS (padėtis be išeities).

– Išeitis yra! – džiaugsmu tryško optimistas, sužinojęs, kad pats princas Harry’s, turintis karinės patirties, veržiasi susikauti su visais byviais ir tešlagalviais, vadinasi, dar ne viskas prarasta.

 

Tiesiai nuo parako statinės

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

SRTR fondas 2022 m. Kultūros barų projektui „Kūrybos intencijos, kritikosfunkcijos“ skyrė 40 000 eurų, projektui „Žaliasis kultūros kursas“ – 28 000 eurų.SRTR fondas remia rubrikas: „Problemos ir idėjos“, „Nuomonės apie nuomones“ (išdalies), „Kūryba ir kūrėjai“, „Apie knygas“ (iš dalies)