Visai nejuokingi skaitiniai

 

Lietuvos öalies ûmonių padavimai CLXXXIII

 

 

 

PRIEŠRINKIMINĖ SATYRIAZĖ

 

 

 

 

Artėjant rinkimams, tam tikrus visuomenės sluoksnius apima aštri partinė satyriazė – liguistai padidėja politinis potraukis išlaikyti valdžią arba ją pelnyti. Mano būrimo saloną Dura necéssitas užplūdus besiplūstančiam tokio plauko kontingentui, nusprendžiau skubiai taikyti meno terapiją – tarpduryje pastačiau įspūdingą skulptūrą. Tai buvo vaisingumo (nebūtinai politinio) dievas Apis, pavaizduotas kaip jautis su Saulės disku ir jos simboliu žalčiu tarpuragyje. Poveikis buvo sukrečiamai, nes diametraliai priešingas, – vieni žalstiečiai, pamanę, kad čia įsikūnijęs pats Ramūnas K., puolė ant kelių ir ėmė karštai melstis su Agne Š. priešakyje, bet neformalusis jų lyderis Skvernelis, apimtas ūminio satyriazės priepuolio, taip išdrąsėjo, kad savo oponentus Seime tiesiai šviesiai išvadino šūdmaliais. Tokia vieša premjero facecija – nešvankaus pobūdžio pasakojimas, artimas anekdotui, – įstūmė į neviltį opozicines moteris. O čia dar svajonių „respublikonas“ Vitas T. iššoko nuogas iš dilgėlių, isteriškai rėkdamas kaip koks vietinis Hamletas: rinkti ar nerinkti? Jei rinkti, tai raudongalvius ar begalvius, normalius ar su sijonais? Nusigrybavo žmogus... Nors tiek gerai, kad laiku atidūmė svajonių signataras Audrius B., gąsdindamas, esą Lukašenkos psichopatija dekompensavosi, jis kaip ir Putinas saviizoliavosi bunkeryje, tačiau ne dėl koronaviruso, bet dėl politinių priežasčių, o savo bunkeriu pavertė visą Baltarusiją.

– Pradėsime nuo to, kad užbaigsime „snarglėjimąsi“, – atkreipdamas dėmesį, kad šalį apėmęs „baisus krizis“, savo rinkiminę programą išdėstė Viktoras U., o svajonių sociologas Gaidys ją iškart pakomentavo kaip labai patrauklią, galinčią net nuo žalstiečių nuvilioti dalį elektorato. Vis dėlto pabūręs iš kavos tirščių, pamanipuliavęs skaičių pliusais ir minusais, nuramino valdančiuosius, kad velnio tuzinas, kliuvęs jiems rinkimų sąraše, visai nekliudys užkietėjusiems rėmėjams, nes nesikeičia nei jų pažiūros, nei padėtis. Visi susitelkę atokiau nuo Vilniaus, visų amžius garbingas, ypač praėjus 4 metams nuo anų rinkimų, visų kvalifikacija žemesnė negu galėtų būti. O turint omenyje šalutinius veiksnius, pavyzdžiui, tai, kad 10 proc. ūgtelėjo policijos reitingas, pareigingojo valstybės pareigūno Skvernelio įvaizdžio nesugadins net smuktelėjęs pasitikėjimas sveikatos apsauga.

– Kaip tik apie ją ir norėčiau pasisakyti, – įsiterpė kaunietis hematologas, habilituotas daktaras Eduardas V. – Po Vilniuje surengto mitingo prieš kaukes ir kitas perteklines priemones, Veryga leido man bent žmoną pabučiuoti, o štai Kanados sveikatos apsaugos ministrė reikalauja stropiai užsimaskuoti net sueities metu.

– Seksui labai praverčia toks paslaptingumas, kai neaišku, kas po kauke, – paprieštaravo astropsichologė.

– Nesąmonė, mūsų poros dažniau pykstasi dėl politinių pažiūrų negu dėl slaptų nesantuokinių santykių, – atkirto susinervinęs klientas, ėmęs samprotauti, kad nuomonės dažnai skiriasi ir dėl to, ar duoti, ar neduoti, ar imti, ar neimti kyšius, todėl pritarė Verygos iniciatyvai apmokyti medikus, kaip užsisiūti kišenes.

– Atsisakyti kyšio, per daug nesujaudinus paciento, gana sudėtinga.  Jauniems medikams ligoniai apskritai mažai ką siūlo, – konstatavo Lietuvos jaunųjų gydytojų asociacijos atstovė Kristina G.

– Diskriminacija pagal amžių! – sušuko karšta lygių galimybių gynėja. – Nepaisoma ir aktualaus įtraukties principo. Juk būtina įtraukti ne tik senus, bet ir jaunus. Apmokyti ne tik imančius, bet ir duodančius. Imančiųjų apmokymams Veryga skyrė 160 tūkstančių, bet juk duodančiųjų yra 100 kartų daugiau, o jais kažkodėl nesirūpinama! Jei išmokytume neduoti, nebūtų ką imti!

Ginčams virtus kumštynėmis, savimi pasitikinti policija susėmė visus, nes po kaukėmis neatpažino asmenų, artimų Aurelianui...

 

Tiesiai iš areštinės

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

 

 

RTR fondas 2020 m. Kultūros barų projektui „Kultūros raidos kryptys ir komunikacijos slenksčiai“ skyrė 23 000 eurų, o projektui „Nepriklausomybė kultūros veidrodyje“ –

24 000 eurų

 

 

 

Lietuvos kultūros taryba remia projektus.

„Eseistika – kritinio mąstymo teritorija“

7000 eurų. „Grįžtamojo ryšio paieškos teatre“ 7000 eurų.

„Varžybos dėl simbolinio kapitalo ir / ar gyvenimas be meno“ 4 000 eurų