Visai nejuokingi skaitiniai


 

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CCVITURBULENCIJOS IR PERTURBACIJOS

 

 

 

 

 

Švenčiant Guinnesso rekordų dieną, lapkričio 18-ąją, į mano būrimo saloną Dura necessitas plūste plūdo ir plūdosi pakrikusios sąmonės, neprilygstamai išpuoselėtos savimeilės esami ir būsimi visų galų rekordininkai. Toks Dragūnas mušėsi į krūtinę amžiams tapęs pavyzdiniu kelių policininkų siaubu. Kauno meras didžiavosi jaučiantis nenurungiamą meilę pinigams, šiuo atžvilgiu nurungęs patį Krezą. Dvi damos ginčijosi, kuriai iš jų atiteks palmės šakelė už ištikimybę svetimiems vyrams. Siaubingai bijantis aukščio estas jau trečiąkart pagerino jam pačiam priklausantį Guinnesso rekordą pirmyn atgal vaikštinėdamas vis siauresniu lynu, ištiestu tarp aukščiausių pasaulio pastatų. Jungtinėje Karalystėje reziduojantys lietuviai prisidėjo prie britų, telkiančių didžiausią minią persirengėlių pingvinais. Nedaug trūksta, kad pas mus kiltų masinis vajus persirengti televiziniais burokėliais... Belgai išleido neprilygstamo dydžio šokoladinę monetą, kinai sukonstravo monstrą iš lūpdažių...

Savo ruožtu Tin Pu iš bunkerio pasigyrė Xi Dzin sėkmingai įkopęs į didžiausios pasaulyje diplomatinės izoliacijos viršūnę, siūlė pasitreniruoti ir kolegai. Tas mandagiai atsisakė, tvirtindamas, kad Pekino draugiškumas Maskvai tvirtas kaip uola, bet ne viskas auksas, kas auksu žiba. Matyt, nepritardami, kad jų Belzebubas pernelyg padlaižiauja kinų Drakonui, į mano būrimo saloną atsibeldė Putino pėstininkas Ramzanas su karo lauko virėju Prigožinu, kuris neslėpė, kad kišosi, kišasi ir kišis visur ir į viską, net į JAV prezidento rinkimus, o dabar atėjo eilė pakutenti Šefą. Užrėmę duris, uždangstę langus, reikalavo pasakyti, koks būdas ir slaptažodis būtų garantuotas.

Nesant geresnės išeities, teko kolaboruoti. Putino virėją prirėmiau prie sienos suktu istoriniu klausimu, argi jam nėra žinoma, kodėl karaliai turėdavo maisto ragautojus. O geras slaptažodis būtų niekam, išskyrus malaiziečius, nežinomas žodis AMOKAS, reiškiantis aptemusios sąmonės tipą, kuris, apimtas staigaus pasiutimo, ima elgtis agresyviai, bet apsimeta, kad tai ne jis. Tokio niekas su niekuo nesupainios, o sąmokslininkų niekas niekuo neįtars, bet sėkmės atveju visi žinos, kas yra kronprincas, t.y. sosto įpėdinis. Kaip tik dėl sosto tiedu iškart susigrūmė, o kur du pešasi, Putinas laimi...

Kilus turbulencijoms ir perturbacijoms, pasak Eltos vado Vytauto Brrr, išsigando net pats Jeffas Bezosas, pareiškęs, kad daugiau nepirks brangių daiktų, o ir kitiems to nepataria, laikas uždaryti išlaidavimo liukus. Holivudas jau suskubo sukti serialą „Turtuoliai irgi verkia, t.y. taupo“.

 

 

Tiesiai iš sąmokslininkų bunkerio

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

 

SRTR fondas 2022 m. Kultūros barų projektui „Kūrybos intencijos, kritikosfunkcijos“ skyrė 40 000 eurų, projektui „Žaliasis kultūros kursas“ – 28 000 eurų.SRTR fondas remia rubrikas: „Problemos ir idėjos“, „Nuomonės apie nuomones“ (išdalies), „Kūryba ir kūrėjai“, „Apie knygas“ (iš dalies)

 

 

 

 

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektas esė ciklui „Kalbos spindesys ir skurdas“ skyrė 11 000 eurų. Projektui „Nuskriaustas žanras“ skyrė 5000 eurų.