Visai nejuokingi skaitiniai

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CLXII

 

 

TRUMPUTINLANDAS

 

 

 

Mano būrimo salonui Dura necéssitas ištuštėjus dėl vasaros karščių, įnikau skaityti bulvarinę spaudą. Štai rašoma, kad problemų esama vis daugiau, bet politikai tik „skėsčioja pečiais“. Pabandžiau paskėsčioti – rankomis pavyko, net kojomis skėsčiojau palyginti neblogai, bet pečiais?! Čia, matyt, kažkoks šiuolaikinis politinis medijinis fengšui. Atsiranda visokių džiugių naujovių! Imkime kad ir senoviškai naujovišką pažizmo fenomeną, kurį išmanioji Agnė Š. taip stropiai diegia Seime. Neišmanėliams vertėtų žinoti, kad pažizmas – tai ne kokia nors snukio ir nagų liga, bet brandžios moters potraukis vaikinams ir vyrams (šiuo konkrečiu atveju tinkamesnė vienaskaita), perdėtas jų globojimas ir kerintis nuolankumas. Na, bet Seimas jau atostogauja, tad skandalų ir kraują kaitinančių kriminalinių naujienų pasidairykime kitur.

„Pareigūnai sučiupo Asilą!“ „Asilas patupdytas už grotų!“ – traukė akį rėksmingos visų dienraščių antraštės. Šiais laikais įprasta skaityti tik jas, todėl reikia savarankiškai nuspręsti, kuo čia džiaugiamasi, dėl ko apgailestaujama, t. y. kas gi tas areštuotasis žolėdis. Klaipėdiečiai gal pamanys, kad tai Viačeslavas Titovas, uostamiesčio tarybos narys, ir vėl praleidęs gerą progą patylėti. Palaidas kolorado spalvų liežuvis gali užtraukti netgi teisinę atsakomybę. Arba gal kur nors prie Poliarinio rato sučiuptas niekam nežinomas Virgilijus V., įtartas prekyba narkotikais, patupdytas, bet netrukus paleistas su užsegta apykoje? Va, tada ir prasidėjo! Vieną dieną išmanioji aparatūra rodė, kad įtariamojo koja atsidūrė Mongolijoje, antrą – kad braido po Viduržemio jūrą… Bet pareigūnai abu kartus tą Virgilijų rado namie, ramiai gurkšnojantį kavą savo paties svetainėje. Kas šiuo atveju asilas, vis dar aiškinamasi.

O gal įkliuvo trečias klaipėdiškis, nuolatinis mano būrimo salono klientas? Horoskopas Avinams (juk pagal smegenų vingius jie – artimi asilų giminaičiai) aiškiai rodė, kad atėjo tinkamas metas avantiūroms. Tą sužinojęs, uostamiesčio gyventojas nuvyko į Sankt Peterburgą, futbolo tribūnose bandė prisitrinti prie paties Macrono, apsimesdamas būsimuoju Lietuvos prezidentu. Kai buvo išmestas, užsimanė šturmuoti Žiemos rūmus, reikalaudamas sviedinių, bet ne futbolo, o tokių, kokiais užtaisomi kreiserio „Aurora“ pabūklai. Išplauti revoliucines to klaipėdiškio smegenis iki šiol bando asmeniškai Putino apmokytas kadrinis psichiatras, kantriai aiškindamas, kad nevalia svetimoj bažnyčioj žvakeles degioti...

Arba štai pranešama, kad sostinėje iš Lukiškių aikštės skubiai su šaknimis išrauti BUROKAI – Jonas ir Antanas, kurių vardai ir  pavardės buvo iškaldinti garbės lentoje, neva savivaldybės užsakymu paguldytoje kaip tyčia toje vietoje, kur vos nusižvengęs arklys su visu raiteliu, Kultūros ministerijai paliepus, Matijošaičiui panorėjus, mikliai nušuoliavo į Laikinąją sostinę. Užkimšti atsiradusios patriotinės skylės BUROKAIS, net su kitais garbėtroškomis, nepavyko.

Antra vertus, raiteliams, ypač patrauklesniems, įvairių problemų kyla ne tik Lietuvoje. Jojimo su kliūtimis čempionas brazilas Alvaras Dodos de Mirandos vedė milijardierę Athiną Onasis, bet vis tiek niekaip negalėjo atitraukti akių nuo kitų kumelaičių. Netrumpai mėgavosi puikiai sustyguotu dvilypiu gyvenimu ir būtų toliau tą daręs, tačiau Athina iš smulkmeniško pavydo užmaišė kepti skyrybų šakotį. Alvaras, būdamas nepėsčias, juk visada raitas, pareikalavo išpildyti jei ne tris, tai bent vieną kuklų jo norą – raitelio su arkliu išlaikymui kasdien skirti po 10 000 eurų, antraip žadėjo savo auksinę žuvelę iščirškinti „ant aliejaus“. Bet susidūrė su kliūtimis, mat pamiršo, kad gyvena Belgijoje, kur neištikimybės atveju atmetami visi materialinio išlaikymo prašymai. Brazilas Europoje liko be nieko, prarado net savo numylėtinį – žirgą Cornetto, su kuriuo 2016 m. dalyvavo vasaros Olimpinėse žaidynėse. Lyg to būtų negana, Athina, užuot tylėjusi kaip žuvis, paleido liežuvį tarsi koks koloradinis Titovas ar mūsiškė Greta – parašė (tiesa, ne savo vardu) ir didžiuliu tiražu išleido (tiesa, savo lėšomis) knygą „Athina Onasis. Raudonoji byla“, kurioje tą Alvarą išdėjo į šuns dienas. Tai jos nedidelė, bet labai puiki dovana neištikimam sutuoktiniui naujų jo vedybų proga.

– Tokia sumaištis naudinga tik ugniagesiams gelbėtojams, kuriais irgi negalim pasitikėti, nes jie visados atlekia ant gatavo, – į žiaurią neteisybę reagavo Antanas (bet ne Burokas, pašalintas iš Lukiškių aikštės, o guvus paties svajonių humoristo Juozo E. antrininkas, su pagyrimu baigęs kursus mano būrimo salone Dura necéssitas).

Už tokius išmintingus įslaptinto personažo žodžius, paskelbtus Lietuvos ryte, reitingų šamanas Gaidys net nusprendė įtraukti Erlicką į pretendentų tapti prezidentais sąrašą, kad Vilmorus respondentai turėtų didesnį ir labiau intriguojantį pasirinkimą.

Ne ką mažiau karšti, užgauliai dviprasmiški dalykai dedasi ne tik vedybinio kūrybinio, bet ir politinio gyvenimo užkulisiuose. Suįžūlėję britai, kaip kokia Athina Onasis, grasina, kad nemokės 39 mlrd. svarų sterlingų skyrybų mokesčio, kaltindami ES neištikimybe. Veiksmas vyksta Briuselyje, kuris šiaip ar taip yra Belgijos sostinė, o pagal šios šalies įstatymus, kaip žinome, jeigu buvai neištikimas, išlaikymo nesitikėk. Čia dar pusė bėdos, su Theresa gal vis dėlto pavyks taikiai susiderėti, bet už Atlanto verda tikros grumtynės be taisyklių. Trumpo PUTINGAS Suomijos saunoje taip smarkiai paveikė svajonių terminatorių Arnoldą Shwarzeneggerį, kad šis prabilo eksgubernatoriams netinkama leksika. Pasak jo, Trumpas kabėjo kaip šlapias makaronas Putinui ant ausų, o taip elgtis prezidentams, ypač JAV, nedera. (Kas jį ten pakabino, juo labiau kokiu tikslu, slaptosios tarnybos vis dar aiškinasi.)

Reikia pripažinti, Putinas į šį meeting skubėjo taip karštligiškai, kad net pažeidė Estijos oro erdvę. Suspėjo! Dabar džiaugiasi saunoje gavęs daugiau negu norėjo. Bet ne viskas auksas, kas auksu žiba. Reikalai Vašingtone klostosi panašiai, kaip vienoje lietuvių dainoje dainuojama: „Trumpas Trumpo žadėjimas“… Grįžęs į Baltuosius rūmus, jis dar kurį laiką gana žvaliai čirškėjo: „Mano fiasko, ak, mano fiasko!“ Patarėjams išaiškinus, kad tas svetimžodis reiškia ne didžiulę pergalę, bet visišką žlugimą, iškart ėmė neigti, ką teigė suompirtėje prie keturių akių. Net pakvietė Kremliaus carą atvykti pas jį į svečius, kad galėtų viską padeklamuoti iš naujo be jokių paklaidų.

Samodūras, kraudamasis lagaminą, savo ruožtu nusprendė atkeršyti Lietuvos Daliai, neva ši neleistinais būdais kišasi, drumsdama intymius dviejų deržavų tarpusavio santykius. Todėl liepė skubiai iškelti baudžiamąsias bylas ne tik lietuvių prokurorams, bet ir teisėjams… „Neteiskite ir nebūsite teisiami“, – išminties perlais žarstėsi žemaūgis politikos patriarchas. „Vilnius pavirs Maskva“, – krito į akis pranašiška Lietuvos ryto antraštė. Atseit čia bus filmuojamas serialas apie Rusijos mafiją, bet šiais globalių klastočių laikais gali atsitikti taip, kad dekoracijos niekada nebus išardytos ir svogūnai liks amžinai, grauždami akis lietuviams. Juk nustatyti, kas su kuo prieš ką draugauja, dabar visiškai neįmanoma! Štai buvęs Baltųjų rūmų strategas Steve’as Bannonas, prisiminęs kitą posakį, tinkamą visais gyvenimo atvejais –Cherchez la femme, – priklaupė ant abiejų kelių prieš natūralizuotą blondinę Marine Le Pen, gundydamas dosniu jos „Nacionalinio sambūrio“ finansavimu. Feministės sakytų, kad čia vulgarus politinis priekabiavimas, bet kraštutinių dešiniųjų vedlė su visais, net su Putinu mėgsta obuoliauti…

 

 

Tiesiai iš Kremliaus daboklės

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

 

 

SRTR fondas VšĮ Kritikos barai projektui „Kultūrinė Lietuvos topografija“

2018 m. skyrė 55 000 eurų finansinę paramą

SRTR fondas VšĮ „Kultūros barų“ leidykla projektui „Kultūra kaip kritiško

mąstymo erdvė“

2018 m. skyrė 15 000 eurų finansinę paramą