Visai nejuokingi skaitiniai


 

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CCPOLITINĖ EKVINOKCIJA

 


 

 

 

 

Putinui su raudonuoju mygtuku apsikasus bunkeryje, net politinis lavonas Medvedevas, nežinia, iš baimės ar iš džiaugsmo atsibudo miręs persti ir driokstelėjo nuo Vladivostoko iki pat Lisabonos – tokia būsianti Rusijos imperija, kai akmens ant akmens neliks. Kvapą gniaužiančios perspektyvos sužavėti rusai ėmė įkvėpimo ieškoti alkoholinių gėrimų parduotuvėse, kad iš visų jėgų atšvęstų Gegužės 9-ąją, nes Putinas pažadėjo to-o-okią pergalę, kokios Maskva dar nematė, o kreiseris „Maskva“ jau nepamatys. Bet nėra to gero, kuris neišeitų į bloga. ФСБ netruko įžvelgti klastą, mat rusai įjunko pirkti ne jiems įprastą samagoną, bet importinį džiną, kol jo dar esama. Gal tuo siekiama išleisti džiną iš bunkerio, pardon, butelio, kad visą botoksinį savo grožį jis pademonstruotų Raudonojoje aikštėje – ten taktiškai nuspaustų raudonąjį mygtuką ir branduolinį smūgį jam vienam žinoma kryptimi suduotų, apsuptas džiūgaujančių savo fanų ir profanų? Dėl visa ko saugumiečiai semia dabar visus iš eilės – neseniai supakavo studentą, stoviniavusį gatvėje su plakatu, kuriame buvo užrašytos paties Putino mintys, pasakytos per jo sueitį su tauta Lužnikuose.

Dar labiau nuskilo isterikei, kuri buvo tapusi propagandos veidu, o dabar tūno poilsiavietėje „Матросская тишина“. Kadaise ji pragertu balsu viešai stūgavo: „Путин – президент мира!“ Matyt, saugumiečiams užkliuvo dviprasmiškas „мир“, galintis reikšti ir pasaulį, kurio prezidentu Putinas geiste geidžia būti, ir laikinai uždraustą žodį „taika“, už kurio vartojimą viešai galima gauti ne 15 parų, o lygiai tiek pat metų.

Vis dėlto mūzos netyli, net patrankoms griaudžiant – Nikita Michalkovas paskubomis kurpia serialo „Operacija U ir kiti Putino nuotykiai“ tolesnes dalis, nusprendęs pranokti patį Hičkoką ir jo filmą „Paukščiai“. Pasinaudodamas gausiais grįžtančių sparnuočių būriais, nufilmavo siaubo sceną, kaip jie suka virš galvų išimtinai etniniams rusams, bandydami RF piliečius ne tik apdergti (ko gi daugiau tikėtis iš pabuvojusių Vakaruose), bet ir apkrėsti mirtinu virusu, išrastu ukrainiečių slaptosiose laboratorijose.

Savo ruožtu Marine Le Pen, atsiprašiusi dėl laikinos politinės neištikimybės, karštai prisiekė, kad pirmiausia, ką padarys, kai tik taps prezidente, bunkeryje, o gal net mauzoliejuje suguls su Putinu, taigi pasaulį valdys puikusis duetas – dvigalvis Le Pentinas...

Michalkovas jau susuko džiugų reklaminį klipą „Vestuvės Malinovkoje“, pardon, Eliziejaus laukuose, sako, masinėse scenose dalyvavo net Zbignievas Jedinskis, apsimetęs Medinskiu, iš okupantų pusės vadovaujančiu niekur nevedančioms deryboms su užpultaisiais.

Altajuje šamanas, ne tik gydantis Vladimiro Vladimirovičiaus podagrą, bet ir gausiai išrašantis Viagrą, pasidžiaugė, kad pacientas, vos atsigulęs į laukinių žvėrių kraujo vonią, pats sužvėrėjo, atgavo azartą kovoti, degti, nenurimti ir tą darys, kol pats neužvers kojų. Tokia štai politinė ekvinokcija – mat į kosmosą Saulės skritulio link bus išskraidintas pats Lukašenka, kai tik pasodins bulves...

 

 

Tiesiai iš vestuvių mauzoliejuje

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

SRTR fondas 2022 m. Kultūros barų projektui „Kūrybos intencijos, kritikosfunkcijos“ skyrė 40 000 eurų, projektui „Žaliasis kultūros kursas“ – 28 000 eurų.SRTR fondas remia rubrikas: „Problemos ir idėjos“, „Nuomonės apie nuomones“ (išdalies), „Kūryba ir kūrėjai“, „Apie knygas“ (iš dalies)