Visai nejuokingi skaitiniai

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CXC


 

PUIKYBĖ IR PRIETARAI


 

 

 

 

 

Mano būrimo salone Dura necéssitas apsilankęs visiems žinomas sociologas Gaidys susprogdino „Vilmorus“ sensacijos bombikę: „Visuomenės pasitikėjimo žiniasklaida balansas pirmą kartą per 23 metus tapo neigiamas!“ Kas galėjo pamanyti, kad šiuo atžvilgiu ją aplenks muitinė, policija, net bankai? Gaidžio plunksnas pešioti sušokę žurnalistai iškart gavo tiesų šio apklausų meistro atsakymą: „Liaukitės melavę apie mane, tada aš liausiuosi skelbti tiesą apie jūsų reitingus!“

Salono klientai mikliai susiskirstė į Gaidžio rėmėjus ir puolėjus. Vienas jam pritarė ypač karštai, guosdamasis, kad visai neseniai susidūrė su šlykščiomis žiniasklaidos manipuliacijomis, įžeidusiomis jo garbę ir orumą. Įžeistasis paporino tokią istoriją: gyvenimo būdo žurnale „Savaitgalis“ išsamiai aprašyta, kad antras pagal piniginės storį žmogus pasaulyje, toks Elonas Muskas, viešai prisipažino turintis ne tik daug turtų, bet ir Aspergerio sindromą, laikomą lengvesnės formos autizmu, kuris trukdo jam laisvai lieti emocijas, tačiau nė kiek netrukdys užkariauti Marsą. O šalia įdėtas reklaminis tekstas apie saugią ir veiksmingą pagalbą, užkietėjus viduriams, matyt, skirtas išimtinai lietuviams! Taigi esame diskriminuojami ne tik pagal amžių, lytį, kapitalą, socialinį sluoksnį, bet ir pagal ligas!

– Net pagal vaikų skaičių! – pasipiktino arši feministė. – Štai kažkokia Halima iš Malio išgarsinta visame pasaulyje, kad vienu ypu pagimdė 9 kūdikius, o aš turiu jų daugiau kaip 10 ir net ne nuo vieno vyro, bet esu niekam nežinoma!

– Vis dėlto žiniasklaida geba daryti ir visuomeniškai teigiamą poveikį. Štai labai išsamiai aprašė, kad Lenkijoje, kuri mėgsta tituluoti save Marijos žeme, popiežiaus gimtine, katalikybės bastionu, iš visų sekso bombomis vadintų lenkių didžiausią tarptautinę karjerą dėl didžiausių krūtų padarė ne kokia nors aktorė, ne striptizo šokėja, o vaikų darželio auklėtoja Danuta! Iškart padidės šios kuklios profesijos prestižas! – džiaugėsi senyvo amžiaus sangvinikas.

– Vaikams šiais laikais į galvas kišamos visokios nesąmonės. Jie, būdami nebrandaus amžiaus, sužino, kad Tarzanas vaikščiodavo pusnuogis, Pelenė parsivilkdavo į namus vidurnakčiais, Pinokis neraudonuodamas nuolat melavo, Aladinas įžūliai vogė arklius, Miegančioji gražuolė tingėjo net atsibusti, Betmenas lakstydavo 200 km per valandą greičiu, o Snieguolė gyveno net su 7 nykštukais! Argi po to verta stebėtis, kad vaikai neklauso tėvų? – pagiežingai liejo susirūpinimą pedantė marazmatikė.

– Iš horoskopo Avinams sužinojęs, kad savaitgalį mane erzins bei vargins kasdieninė rutina, darbai ir aplinkiniai, bet maloniai nuteiks diskusijos moralės temomis, nedvejodamas patraukiau į Vingio parką, kur vyko Didysis šeimos gynimo maršas, – pasigyrė kukli astrologijos auka.

– Avinams tą savaitgalį išpranašauta visai ne tai, o jausmų peripetijos, – užginčijo kitas skeltanagis. – Todėl aš, bandydamas jų išvengti, paklausiau išmintingo svajonių karikatūristo Jurkūno patarimo, kad „tvirtai ir neginčytinai apginti šeimą galima tik likus viengungiu“.

Avinams susigrūmus dėl pranašysčių tikslumo, pabudo kampe snūduriavęs Viktoras U. Dėl homofobiškų pasisakymų išmestas iš Europos Parlamento liberalų frakcijos, jis rado naują taikinį, pasak jo, Lietuvos valdžia piliečiams bruka „diskriminacinį avinų pasą“. Toks padėtis – baisus krizis. Plačiai pasisakęs šia aktualia susiaurintų Galimybių tema, žadėjo rengti nepaklusnumo akcijas bent jau Kėdainių agurkų laukuose. Tada didžiuodamasis savimi konstatavo: „Vot, blin, psichologui, pabendravusiam su manim, pakriko psichika, narkologas prasigėrė, nors kalbinau jį to nedaryti. Su kuo čia dar taip nuoširdžiai paplepėjus?“

– Gaspadinė (Šimonytė) laiko tris Lietuvos kampus, gaspadorius (Nausėda) – vieną, todėl Skvernelis ne veltui sako, kad kamuolys yra laisvesnėse Prezidento rankose, – nusuko kalbą į lankas flegmatikas. – Jo ekscelencijos patarėjai moksliškai išaiškino, esą politika – tai pramogų verslas partiniams žmonėms, bet kartu priminė, kad seniausia yra prostitutės profesija, antra pagal amžių – vagies, o politiko specialybė susidariusi iš subtilaus dviejų pirmųjų mišinio. Todėl Prezidentas siūlys Gaidžiui surengti apklausą, ar nereikėtų piliečiams suteikti teisę iš Seimo išmesti tuos politikus, kurių kraujyje atsiranda pernelyg didelė pirmosios ir antrosios profesijos koncentracija.

– Šalin rankas nuo Seimo! Gražu, kai Gražulis netradiciniais būdais gina tradicines vertybes, kai Mazuronis konservatoriams siūlo sušokti mazurką, užuot kandžiojus Prezidento kulnus... Juk tai nuolatinis kadencinis serialas norintiems gardžiai pasijuokti! – šūktelėjo aiškus šizofrenikas.

– Pritariu kolegai! Atidžiai sekiau parlamentarų diskusijas, ar priimti rezoliuciją, remiančią Šeimos gynimo maršą, žavėjausi, kaip sklandžiai jos virto varžytuvėmis, kieno ilgesnis gyvenimas santuokoje. Jas be vargo laimėjo valstietis E. Jovaiša, turintis nepertraukiamą vedybinį 49 metų stažą.

Pakampėje vėl prisnūdęs ir vėl žvaliai atsibudęs Viktoras U. su visais paskubomis atsisveikino, nes vyksta į Šveicariją, kur Ciuricho universitetas renka savanorius vykdyti tarptautiniam mokslo projektui „Kelnaitės kaip įrodymas“. Bus išdalyta 2 tūkstančiai idealiai baltų ekologiškos medvilnės kelnaičių, kurias reikės užkasti į žemę ir kantriai laukti, kas iš to išeis...

 

Tiesiai iš kelnėto Marso lauko

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

 

 

 

RTR fondas 2020 m. Kultūros barų projektui „Kultūros raidos kryptys ir komunikacijos slenksčiai“ skyrė 23 000 eurų, o projektui „Nepriklausomybė kultūros veidrodyje“ –

24 000 eurų

 

 

 

Lietuvos kultūros taryba remia projektus.

„Eseistika – kritinio mąstymo teritorija“

7000 eurų. „Grįžtamojo ryšio paieškos teatre“ 7000 eurų.

„Varžybos dėl simbolinio kapitalo ir / ar gyvenimas be meno“ 4 000 eurų