Visai nejuokingi skaitiniai


 

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CCXVII


 


DONALDIŠKA PUTINO FANABERIJA


 

 

 


 

Mano būrimo salone Dura necéssitas susirinkus tiems, kurie rizikuoja prarasti ne tik pinigus, Xi Dzin Pin nuotoliniu būdu tiesiai iš Pekino informavo, kad vasario 10 d. prasidėjo Žaliojo Medinio Drakono ir „vyresniojo brolio“ metai.

– Matote, Putinas vis dar vadinamas „vyresniuoju broliu“! – nudžiugo europarlamentaras Jakeliūnas, toliau mėgaudamasis įtaigiausiu ir toksiškiausiu visų laikų propagandos tekstu. Tokį aukštą įvertinimą pelnė Carlsono (ne to, kuris gyvena ant stogo, bet to, kuris turi Donaldo Trumpo stogą) mirtinai ilgas ir nuobodus interviu su Putinu, kuris turi bunkerį su stogu. Dviejų sukčių pokalbis kodiniu pavadinimu „Kas neš laimę Drakono (suprask, Putino) metais ir kaip pelnyti jo (suprask, Vladimiro) palankumą“ sukėlė virtualią audrą. Ypač pasipiktino astrologė Palmira, kuri pareiškė Carlsoną apskųsianti autorių teisių agentūrai, nes tokie to Tuckerio teiginiai, kaip šis: „Vyresniojo brolio“ statusas akcentuoja Drakono jėgą, atkaklumą, dominavimą, pergalę“, yra žodis žodin nusirašyti nuo jos paskelbto horoskopo, neturinčio jokių politinių insinuacijų.

– Prasto savamokslio žurnalisto interviu su prastu savamoksliu istoriku, – taip šį 2 valandas trukusį pašnekesį apibūdino Nerijus M., bet Elonas M. jo neklausė ir pasidalijo šiuo agitpropu su gausiais savo sekėjais. Nors soliariume panašiai kaip Trumpas nusikaitinusio iki raudonmedžio spalvų Carlsono draugijoje Putinas atrodė blyškus kaip kandis, tačiau elgėsi kaip imperatorius, braižydamas naujų teritorijų, kurias nedelsdamas susigrąžins, žemėlapius.

Rusijoje ta proga prasidėjo masinės liaudies vaikštynės, visiškai nustelbusios faktą, kad pretendentas į prezidentus, prasminga pavarde Nadeždinas, pasiskelbęs aršiu karo Ukrainoje priešininku, buvo išmestas iš rinkimų su visu 100 tūkstančių parašų už jo kandidatūrą.

Matydamas kaimynus apėmusį blūdą, lenkų kino režisierius Patrykas Vega, išgarsėjęs šiurkščiais filmais apie gangsterius, ėmė kurti siaubo filmą apie „didžiausią pasaulyje mafijos bosą“, elementariu pavadinimu „Putinas“.

Kadangi pagrindinio herojaus atsivesti į studiją nepavyko, teko naudoti sudėtingą deep fake technologiją, kurią pritaikyti sudėtinga net Holivudui. Bet, pasitelkęs dirbtinį intelektą, lenkas išgavo labai tikrovišką sintetinę klastotę. Užmaukšlinęs elastišką kaukę aktoriui ant galvos, sukūrė politinį psichologinį trilerį apie Putino nuotykius ir žygius – nuo glaudžių ryšių su organizuotu nusikalstamumu iki plataus masto karo prieš visus tuos, kurie ne už jį. Sako, filmo premjeros labai laukiama, netgi tikimasi, gal jis taps simboliniu stebuklingu kiaušiniu, pražudžiusiu drakoną Kaščėjų, gal į kovą su blogiu stos net pats šv. Jurgis...

– Ko jūs čia vis apie tą Putiną, – pakilo nuo kortų stalo galutinai prasilošęs cholerikas. – Tarptautininkavimas vyksta globaliu mastu. Antai Vilniuje suimtas turkas, suklastotą bulgarišką tapatybės kortelę panaudojęs tam, kad įsidarbintų Prancūzijoje!

– Ir kas čia baisaus – juk žmogus norėjo dirbti, o ne vagiliauti ar kariauti! – atšovė profsąjungų atstovas, reikalaudamas gerbti darbuotojų teises.

Būrelis prasilošusių influencerių dalijosi informacija, kad viena jų kolegė, australė Honey, visiškai netyčia užmezgė romantiškus santykius su geriausios savo draugės sutuoktiniu, kuris jai mokėjo už brangią suasmenintą patirtį, bet per šias erotines transliacijas, pasak jos, partnerio veido nemačiusi. Kiek anksčiau gražuolė nuomonės formuotoja pasigyrė, kad savo pačios sutuoktiniu pasidalijo su 16 kitų moterų! „Štai kur tikrasis dosnumas – ir pati pasinaudoji, ir kitoms negaila“, – užsisvajojo flegmatikė.

Į lrytas.lt skyrelį Stilius įknibusi ruletės pralošėja piktinosi:

– Argi galima šitaip rašyti: „Išgirdusi komplimentą, kad laikas jai nepavaldus, Julia Roberts atsakė, kad tai netiesa.“ Žinoma, netiesa ir net ne komplimentas, juk tai ji, graži moteris, nepavaldi laikui!

Kitam kampe ne mažiau skaudžiai prasilošę vyrai diskutavo apie politiką, skaitydami žiniasklaidos antraštes. Štai pretenduojantis į prezidentus Ignas V. tvirtina: „Tai ne nuošalus atolas vandenyne, mes visi (bent jau visos vėgėlės!) čia gyvename“, ištraukdamas į dienos šviesą visus buvusius ir esamus nusikaltimus, įskaitant galingą stadioną, kuris už galingus pinigus statomas jau trečią kartą.

– Aš irgi skaičiau kriminalą apie šunį ant šieno, kitaip vadinamą (Ko)medijų krėtimo fondu, kuris nutarė išgaišinti visus leidinius, jeigu juos skaityti įmanoma, tiktai turint po ranka Tarptautinių žodžių žodyną. Tuo dar sovietmečiu piktinosi LKP CK Propagandos ir agitacijos skyriaus vedėjas Džiuzepė Pagalinis, mes, anuomet jauni, taip meiliai jį pravardžiuodavome... – atsibudo komunistų partijos veteranas, dėl senatvinės demencijos pamiršęs net buvusio šefo pavardę.

– Dabar ne laikas leistis į prisiminimus! Kremlius sumaniai kišasi į Vašingtono politiką, kad pasinaudotų amerikiečių susiskaldymu. Tam pasitelkiami „trolių fabrikai“ ir Amerikos „raudonieji“ su Trumpu priešaky, – įsiterpė neaiškių pažiūrų politologas.

– Visų šalių raudonieji, vienykitės! – sušuko atkaklus marksistas neurastenikas.

– Dabar, kai vietoj žaliųjų žmogėnų Ukrainą drasko žalieji drakonai, turime užkirsti kelią genocidinei Putino fanaberijai ir tą padarysime, nepaisydami TRUMPO (gal net ir ilgo) politinio JAV respublikonų sabotažo, – užtikrino Charkivo kazokų atamanas slapyvardžiu Turas.

Nors pasaulio raudonieji iš tikrųjų pavojingai vienijasi, tuo tikslu Xi net pradėjo Stalino laikus primenantį politinį valymą Kinijoje, mano būrimo salonas to padarinių dar nepajuto. Tiesa, netrukus ištuštėjo, mat karštai politikuodami ir nesaikingai lošdami, klientai liko tuščiomis kišenėmis, todėl išsiskirstė, prisiekinėdami nebegrįžti. O ant mano salono stogo baisiausiai staugdamas sunkiai dribtelėjo Žaliasis Medinis Drakonas. Dėl techninių kliūčių, nežinia, ar kitas lošimas bei būrimas apskritai įvyks...

– Lošimo automatai? Pagirtina, tačiau kur kulkosvaidžiai ir minosvaidžiai, rebiata? – griežtai paklausė kažkoks psichopatas su revolveriu rankose, išlindęs tiesiai iš Drakono vidurių. Apsidairęs šūktelėjo:

– Ei, madam, dabar mudu pažaisime rusišką ruletę, nes man žvėriškai trūksta adrenalino. Nravitsia, nenravitsia, terpi, moja krasavica.

Wow, atmintinai mokate RF prezidento mėgstamą čiastušką! – pataikūniškai sušukau, kad laimėčiau laiko, gal pavyks išvengti rusiškos ruletės...

– Aš ir esu tas, kuris ją labiausiai mėgsta, – išsidavė atvykėlis ir susinervino:

– Panašu, kad per klaidą nutūpiau nedraugiškoje užsienio šalyje, o tu visai ne Erdoganas, pas kurį ketinau svečiuotis, – pagrasinęs, kad paklausys mielojo Donaldo, kuris jį primygtinai ragina užpulti NATO įmokų laiku nesusimokėjusias Šiaurės aljanso nares ir daryti su jomis, ką tik panorės, tada nėrė pro duris, už kurių lūkuriavo jau užsivedęs keleivinis drakonvežis.

Užplūdus ramybei, į mano būrimo saloną ėmė rinktis nauji klientai, gyvai aptarinėdami kultūros naujienas.Vienas pranešė, kad Kauną sudrebino Natalijos Bunkės gastrolių „Kosmosas“ finalinis koncertas, kitam rūpėjo, kada bus parodytas „Zuikis Pleibojus“ – bene įspūdingiausias „Anties“ opusas, tretiems atėmė žadą atskleista Taylor Swift suknelės kaina, ketvirti sakė savo akimis matę ir netekę amo, kai per TV laidą Jenifer Lopez pametė kelias plaukų sruogas...

Žodžiu, mūsų niekas neišmuša iš vėžių!

 

Tiesiai iš vėgėlių atolo vandenyne

Krescencija ŠURKUTĖ