Visai nejuokingi skaitiniai


 

 

Lietuvos šalies žmonių padavimai CCXIII

 

POLITINĖ SATYRIAZĖ

 

 

 


 

Mano būrimo salonas Dura necéssitas iškilmingai paminėjo Mėnulio mėnesio pabaigą, nes tai, pasak astrologės Palmiros, „kvailų nesusipratimų ir nesusikalbėjimo metas, todėl neaptarinėkite jausmų nei su mylimu asmeniu, nei su sutuoktiniu“.

– O ką, sutuoktinis negali būti mylimas asmuo? – pasipiktino užkietėjęs lovelasų priešas.

– Problemos čia daugiau lingvistinės negu seksualinės. Štai skaitau: „Kai dailus ispanas Barselonoje, prabangios kavinės tualete, patenkino mano aistrą, šis nuotykis liko maža mūsų paslaptimi“, – gyrėsi lietuvė, smulkiai visa tai aprašiusi delfi skyrelyje „Pilietis“. O kodėl ne „Pilietė“? – putojo giminių specialistas.

– Čia yra ir dar viena klaida – jei veiksmas vyko Barselonoje, tikėtina, kad jame dalyvavo ne ispanas, o katalonas.

– Visi dabar po baltas lankas avis gano, nors nieko neišmano. Pavyzdžiui, pranešama: spalio 1 d. minima Europos depresijos diena! O juk turėtų būti: spalio 1 d. Europoje minima depresijos diena.

– Spalio mėnesį bus daug svarbesnių įvykių – Putinas ketina vykti į Kiniją, kur rengiamas „Diržo ir kelio“ iniciatyvos forumas! – nuotoliniu būdu pareiškė agitpropo karaliukas Solovjovas.

– Kinija progreso keliu žengia daug toliau už visus, kartu sudėjus! Jau svarsto priimti įstatymą, numatantį baudas ar net laisvės atėmimą dėvintiems drabužius, kokie „užgauna valdžios jausmus“, baus ir už viešas kalbas, „darančias žalą kinų tautos dvasiai“. O ką darys, jei pasirodys du viename? Ir su drabužiais, ir iškalbingi?– spėliojo sinefilas.

– Šizofrenija ne visada prasideda valdžios haliucinacijomis, bet pasibaigia visada jomis. Kosmodrome Vostočnyj priimdamas Kim Jong Uną, Vladimiras Vladimirovičius išvydo vaizdą, kuris jam sukėlė nerimą ir pavydą – Šiaurės Korėjos diktatoriaus apsauga su baltomis pirštinėmis kelias minutes dezinfekavo juodą kėdę, skirtą aukštam žemo ūgio svečiui. Štai tikra meilė valdovo užpakaliui! – pranešė informuotas polittechnologas.

– Buvo gražu žiūrėt, kaip užkirtęs rusiškų koldūnų, Kimas sėdo į šarvuotą automobilį, kurį apsauga nedelsdama rūpestingai pakrovė į dar šarvuotesnį traukinį, o šis iš lėto nupūškavo Vladivostoko link – Jong Unas norėjo apžiūrėti naujausias savo patrono Xi valdas,– dalijosi įspūdžiais daltonikas.

– Bet Lukašenka sunerimo dėl nestatutinių Maskvos ir Pchenjano santykių, todėl gudriai pasiūlė santykiauti trise, – įsiterpė politiškai pasikaustęs seksologas.

– Slibinas visada trigalvis,– pridūrė pradinių klasių mokytoja, atskubėjusi iš įspėjamojo streiko.

– Ar girdėjote, kad pats popiežius galutinai nusisuko nuo liberalizmo ir ėmė šlovinti Rusijos imperializmą? Savo ruožtu Kremlius pagyrė pontifiką (kukuška chvalit petucha za to, što chvalit on kukušku), – priminė neaiškių pažiūrų pilietis.

– Liberalus popiežius yra toks pats oksimoronas kaip keptas ledas ar apvalus kvadratas, – griežtai atkirto Regina S.

– Oksimoronas, gerbiamoji, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia sąmojingai kvailas, kaip koks Elonas Muskas, kuris rado net 3 vienas už kitą kvailesnius paaiškinimus, kodėl per ukrainiečių ataką Krymo pakrantėse išjungė savąjį Starlink... Bet šalies karinės pajėgos ir be jo pagalbos sunaikino rusų oro gynybos kompleksą „Triumf“, pro kurį, pasak Šoigu, net musė negali praskristi. Kremliaus propagandistams tai susuko vidurius ir sukėlė visišką smegenų užkietėjimą.

– Muskas yra paskutinis adekvatus žmogus Šiaurės Amerikoje, todėl Kremlius per JAV prezidento rinkimus balsuos už Eloną, – nulipęs nuo kamščio pareiškė Chitryj Dmitryj. Dėl tokių jo žodžių pats Donaldas, suklupęs prie kalėjimo vartų, apsiašarojo.

– Ir turtuoliai verkia, bet Maskva netiki ašaromis, – konstatavo Medvedevas, pasirinkęs kitą – muskusinį sugėrovą.

Klientai pakampėmis šnekučiavosi, kaip vis dėlto pasisekė buvusiai Austrijos užsienio reikalų ministrei Kneissl, kurią 2018 m. per jos vestuves pašokdino specialiai į Vieną atvykęs Putinas. Dabar toji nuotaka su visais savo poniais (sutuoktinis neminimas) Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvu atskraidinta į Sankt Peterburgą, kur apsigyveno ir gavo gerai apmokamą tarnybą. Kiti apgailestavo, kad žlugdoma holivudinė kino pramonė, nes aktoriai, kuriems liepiama atlikti nesuvaidintą sekso sceną, nesutinka dėl darbo sulaužyti ištikimybės savo sutuoktiniams. todėl kreipiamasi į dublerius ir smunka meninė kokybė. Treti gyvai aptarinėjo sensacingą faktą, kad Turkijoje vienos šeimos visi nariai visą gyvenimą vaikščioja keturiomis.

Tik Lietuva neturi kuo nustebinti pasaulio, čia viskas po senovei – Aušrinė A. laisvuoju stiliumi apkaltino Prezidentą Gitaną „pataikavimu tamsai“, o demokratų partija „Vardan Lietuvos“ įsteigė Demokratijos institutą. „Sviestas sviestuotas“, – pakomentavo skeptikas. „Ar ne per vėlu mokytis?“ – ironizavo oponentai.

– Taigi mes kitus mokysime, – pareiškė Skvernelio pavaduotojas Lukas S. – Lietuva jau nėra aiškiame „įgyvendinkime būtinas reformas, kad taptume ES, NATO, EBPO nariais“ kelyje!

– Tai mus iš visur jau išgrūdo?! – nesupratę humoro panikavo lengvatikiai, nežinantys, kad jeigu skverneliniai kažką neigia, vadinasi, yra kaip tik atvirkščiai. Savo ruožtu Seimo nariai užsimojo prieš greičio matuoklius, esą jie „statomi nepadoriose vietose“... Atsirado nemažai smalsuolių, norinčių pamatyti, kurgi jie jau stovi...

 

 

Tiesiai iš ponių aptvaro

Krescencija ŠURKUTĖ

 

 

 

SRTR fondas 2022 m. Kultūros barų projektui „Kūrybos intencijos, kritikosfunkcijos“ skyrė 40 000 eurų, projektui „Žaliasis kultūros kursas“ – 28 000 eurų.SRTR fondas remia rubrikas: „Problemos ir idėjos“, „Nuomonės apie nuomones“ (išdalies), „Kūryba ir kūrėjai“, „Apie knygas“ (iš dalies)

 

 

 

 

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo projektas esė ciklui „Kalbos spindesys ir skurdas“ skyrė 11 000 eurų. Projektui „Nuskriaustas žanras“ skyrė 5000 eurų.